Imie

Dex | adoptowany!

RASA

mix w typie TTB

Płeć

pies

Wiek

2 lata

Opis

Pies trafił pod nasze skrzydła w czerwcu 2023 roku z domu tymczasowego w Warszawie. Jego początki nie były łatwe, gdyż przyjechał do nas po zatruciu trutką na szczury, którą zjadł podczas spaceru z poprzednimi opiekunami. Dexa udało się wyleczyć i ustabilizować. 

Jest to pogodny, energiczny i otwarty na ludzi pies. Przepracowaliśmy z nim skupienie na przewodniku, spokojne odpoczywanie w domu i trening medyczny. Udało się nam również wyeliminować problem wymiotów w aucie. Dex wymaga nieustannej pracy, gdyż nadal reaguje różnie na inne psy. Jest on lękliwy po zmroku i wrażliwy na hałasy. Został wykastrowany w wieku 6 miesięcy, co może bardzo wpływać na jego zachowanie w życiu dorosłym. 

Od sierpnia przebywa w nowym domu tymczasowym, gdzie mieszka z innym psem. Chłopaki dogadują się coraz lepiej, a każdego dnia Dex pracuje nad pokonaniem swoich lęków i problemów.

Imie

Kjut | w domu tymczasowym

RASA

mix w typie beagle

Płeć

suka

Wiek

1 rok

Opis

Sunia przybyła do nas pod koniec lipca 2023 roku z Psikątek Tośkowej Ferajny. Wcześniejsza historia Kjut jest nieznana, ponieważ została ona wyłapana ze szczerego pola. Suczka bardzo szybko zadomowiła się u nas w domu. Jest odważna, ciekawska i bardzo przyjazna. Kjut jest psem w typie beagle – jest żywiołowa, energiczna i niezwykle ruchliwa. Chętnie wskakuje na blaty i stoły, a za jedzeniem wejdzie wszędzie i znajdzie każdą dziurę w płocie.

Zanim Kjut wyruszyła do domu tymczasowego, spędziła trochę czasu w naszym domu, gdzie nauczyła się podstaw spacerowych, odpoczynku i prawidłowej komunikacji z psami. Początkowo przejawiała zachowania obrony zasobów, ale po kilku dniach zachowanie wygasło. 

Kjut aktualnie przebywa w domu tymczasowym i mamy nadzieję, że niebawem odnajdzie swoją rodzinę na zawsze.

Imie

Lusia | w domu tymczasowym

RASA

mix

Płeć

suka

Wiek

około roku

Opis

Ta młoda suczka, trafiła do naszej fundacji we wrześniu 2023 roku. Mieszkała ona w dużym mieście, ale okazało się, że ruchliwe ulice Warszawy nie były środowiskiem dla niej. Mimo podjętych przez opiekunów prób pracy z trenerami, behawiorystami, wprowadzonej farmakologii, Lusia nie odnajdywała się w miejskim gwarze. Właściciele w trosce o dobro suczki, zwrócili się do nas o pomoc w znalezieniu Lusi nowego domu, z dala od miejskiego zgiełku. 

Lusia jest psem lękliwym, bardzo łagodnym i nie przejawia najmniejszej agresji względem otoczenia. Umie odpoczywać i chętnie spędza czas na dworze biegając z psami, których towarzystwo uwielbia. Suczka boi się nowych osób i początkowo jest nieufna i zdystansowana, jednak po kilku dniach nabiera pewności siebie i rzuca się w ramiona po głaskanie. 

Lusia przebywa obecnie w domu tymczasowym i przygotowuje się do nowego domu. 

Imie

Tofik 

RASA

mix w typie owczarka belgijskiego

Płeć

pies

Wiek

2-5 lat

Opis

Pies trafił pod naszą opiekę 15.08.2023 ze schroniska Małe Boże i był on bardzo chudy i osłabiony – ledwo trzymał się na nogach. W schronisku Tofik był bardzo niespokojny, biegał w kółko i gryzł drewniane budy – co wpłynęło na stan jego uzębienia. 

Pierwszego dnia odmawiał jedzenia, kompulsywne pił wodę, ale mimo tego, że był wystraszony, już na drugim spacerze zaczął szukać kontaktu z człowiekiem. W pierwszych dniach i tygodniach skupiliśmy się na zbudowaniu zaufania, byśmy mogli udać się z nim na wizyty weterynaryjne i zadbać o jego zdrowie. Mimo, że Pies przybrał na wadze i nabrał pewności do ludzi, zaczęły się biegunki. Umówiliśmy go 7.09.2023 na pełne RTG oraz badania krwi w Klinice Małych Zwierząt Wąsiatycz. Z kompletem badań udaliśmy się 12.09.2023 do Przychodni Weterynaryjnej Doktor How, gdzie u Tofika została stwierdzona anemia i wdrożone zostało leczenie. Według zaleceń zrobione zostało również badanie kału, które nie wykazało nieprawidłowości, jednak stan psa się nie poprawiał. Na kolejnej wizycie weterynaryjnej 21.09.2023 zostało zmienione leczenie i dieta, a 25.09.2023 została podjęta decyzja o hospitalizacji. W trakcie pobytu w szpitalu, pies przeszedł badanie USG – zostało ono przeprowadzone w Przychodni Weterynaryjnej dr hab. n. wet. Doroty Bukowskiej z powodu braku specjalisty w szpitalu. Zdiagnozowano zapalenie jelit, płyn w otrzewnej i niewydolność trzustki. Odebraliśmy Tofika ze szpitala 29.09.2023 z zaleceniami, które różniły się od tych, przedstawionych w opisie badania USG. Dalsze leczenie psa odbywało się już pod okiem Przychodni Weterynaryjnej dr hab. n. wet. Doroty Bukowskiej, skąd skierowano Tofika do onkologa – 24.10.2023 udaliśmy się z psem do Przychodni Weterynaryjnej Żurawiniec Paweł Piechota. Pies pomimo specjalnej diety i regularnego karmienia, nieustannie tracił i przybierał na wadze, dlatego 28.10.2023 ponownie odwiedziliśmy prowadzącą weterynarz, która zaproponowała żywienie pozajelitowe.

30.10.2023 zawieźliśmy Tofika na ponowną hospitalizację do Kliniki Małych Zwierząt Wąsiatycz z prośba o dalszą diagnostykę i podanie płynów. W dniu 31.10.2023 otrzymaliśmy informację ze szpitala, że Tofik ma się lepiej po podaniu płynów i leków przeciwbólowych. Pies otrzymał zalecenie biopsji, którą jednak odradza onkolog, przy terapii sterydami. 

Tego dnia umówiliśmy również Tofika na wizytę do dr Macieja Grzegory do UW i przesłaliśmy jego pełną dokumentację medyczną

Pies obecnie przebywa w Fundacji Duch Leona.