Dowiedz się Więcej o Fundacji

CO TO I PO CO

PIES OD-NOWA to fundacja non-profit, która ma na celu ratowanie psów, jednak podeszliśmy do tego tematu w nieco inny sposób. Zależy nam przede wszystkim na tym, aby zwierzęta które są odratowane, oprócz zaspokojenia podstawowych potrzeb tzn. opieka zdrowotna, pożywienie, dach nad głową, miały zapewnioną opiekę oraz wdrożona pracę nad ich stanem psychicznym. Wprowadzenie takiej opcji zdecydowanie ułatwi znalezienie nowego domu dla zwierzaka, a także poprawi komfort jego późniejszego życia.

szczeniak
szczeniak

JAK DZIAŁAMY

Droga każdego psa zaczyna się od zgłoszenia formularzu przez osobę, która weszła w jego posiadanie, jednak nie jest w stanie zapewnić mu godnej opieki. Kolejnym etapem są formalności tzn. przekazanie informacji o stanie psa, jego historii, oraz statusie prawnym, wypełnienie niezbędnych dokumentów i organizacja transportu. Od początku pobytu w Fundacji pies ma zapewnione zaspokojenie podstawowych potrzeb, dodatkowo jest pod obserwacją, aby odpowiednio zbudować mu plan treningu, a kolejno wdrożyć go w życie (tą część możecie śledzić na naszych mediach społecznościowych). Kiedy pies osiągnie stabilny stan psychiczny i zdrowotny zaczynamy poszukiwać dla niego odpowiednich właścicieli, którzy mogą się zgłaszać poprzez formularz na Naszej stronie. Obowiązkowo przeprowadzana jest rozmowa przed adopcyjna oraz spotkanie zapoznawcze. Gdy wszystkie warunki są spełnione przekazujemy psa nowym właścicielom wraz z całym pakietem rad do dalszej pracy.
Utrzymujemy stały kontakt z domem stałym, rozwiewamy wszelkie niepewności oraz służymy pomocą w przypadku pojawiających się problemów.

Nasza Ekipa

Małgo

Zakładamy, że ma permanentny covid, dlatego przygarnęliśmy ją do zespołu, bo może pracować zdalnie. Nikt nie byłby w stanie znieść jej offline, więc ratujemy się na wszystkie możliwe sposoby.

Asia

Wie, że nic nie wie, ale jak trzeba to załatwi, ogarnie i zorganizuje wszystko! <3 

Kaja

Generalnie jeszcze nie wiem co tu robię, ale się uczę. W wolnym czasie trenuje ze swoim gnojkiem flyball i tańczę na rurze [ale za darmo]

Michał

Udziela wsparcia psychicznego i doradza we tematach które nie mają łatwego rozwiązania. Lubi rzucać frisbee i uśmiecha się do obcych na ulicy. Aha no i klika te nasze nieszczęsne strony internetowe…